Microsoft Flight Simulator – Pełna Polska Wersja Download

Microsoft Flight Simulator do Pobrania

Pobierz Microsoft Flight Simulator + Spolszczenie

Microsoft Flight Simulator DownloadWymaganie sprzętowe:

System: Windows 7/8/10
Procesor: Intel i5-4460 lub AMD Ryzen 3 1200
RAM: 8 GB
Karta graficzna: NVIDIA GTX 770 lub AMD Radeon RX 570
Dysk twardy: 150 GBMicrosoft Flight Simulator

Microsoft Flight Simulator to seria gier, których historia sięga już kilku dziesięcioleci wstecz. Ogólną koncepcją odsłony jest myśl zawarta w tytule - odwzorowanie wrażeń towarzyszących osobie lecącej samolotem. Choć lata temu, z oczywistych przyczyn technologicznych, dokładne oddanie zapierających dech w piersiach widoków i emocji być może nie było do końca możliwe, to najnowsza odsłona gry z pewnością wykorzysta pełny potencjał techniczny, by stać się doskonalszą wersją swych poprzedniczek. Czego zatem możemy oczekiwać po wydanej w sierpniu 2020 roku odsłonie gry o samolotach?

Gra o lataniu

Nie da się ukryć, że dominującym motywem produkcji jest lot samolotem. Warto zatem skupić się na dwóch czynnikach - maszynach oraz krajobrazie. W pierwszym kontekście twórcy szczycą się dostępnymi dla gracza dwudziestoma, pieczołowicie odwzorowanymi modelami samolotów do jego dyspozycji. Każdy z nich ma posiadać swój unikalny styl prowadzenia lotu, a wachlarz możliwości obejmuje również gabaryty maszyn - od małych płatowców, po ogromne odrzutowce pasażerskie. Ponadto, po zainwestowaniu w odpowiednią wersję Deluxe, gracz może odblokować 10 kolejnych samolotów. Przechodząc do kwestii krajobrazów, wydawcy oferują 30 ręcznie zaprojektowanych portów lotniczych, odwzorowujących swe realne odpowiedniki. Liczba tych struktur w odpowiedniej wersji Deluxe rozszerza się o 10 kolejnych lotnisk. Pomijając porty lotnicze, w grze znajdą się też inne struktury, przeniesione do niej własnoręcznie przez grafików. Jakie ma to znaczenie dla rozgrywki? Choć wiele miast i wsi topograficznie są wierne swym odpowiednikom, komputerowy algorytm nie zawsze był w stanie stworzyć budynki wierne swym oryginałom. Właśnie tutaj z pomocą spieszą twórcy, gdyż wiele charakterystycznych dla danego miasta, bądź kraju elementów, generowane jest ręcznie, w celu wiernego oddania walorów estetycznych znanych z realnego świata. Na terenie Polski, indywidualnie odtworzony został między innymi słynny warszawski Pałac Kultury i Nauki.

Doznania estetyczne

To, co najczęściej urzeka pasażerów i lotników, a zarazem jest jednym z najbardziej ekscytujących elementów lotu samolotem, to możliwość podziwiania wyjątkowych widoków. Lot nad zielonymi łąkami i polami rozciągniętymi daleko w dole, bądź bezkres oceanu sięgający horyzontu to prawdziwie niezapomniane przeżycie. Twórcy gry zapewne wzięli to pod uwagę, gdyż znajdując się wysoko nad ziemią, widok tego, co pod nami, robi wrażenie. W grze mamy możliwość podróżowania po każdej części globu, co stawiało niemałe wyzwania - oczywistym jest, że wymagający gracze będą wymagać przynajmniej odrobiny zgodności z rzeczywistością. W tym względzie twórcy stanęli na wysokości zadania. Widziane z góry lasy, wsie i miasta cieszą oko na równi z dopieszczonymi sylwetkami samolotów. Jak donosi producent, na gracza czeka do odkrycia 37 tysięcy lotnisk, półtora miliarda budynków, 2 biliony drzew, gór, dróg i tak dalej. W tych imponujących liczbach zachodzi zatem prawdopodobieństwo, iż podczas rozgrywki można będzie odnaleźć gdzieś w dole nawet swój własny dom. Faktem jest, że choć wspomniana wcześniej zgodność topograficzna reprezentuje zadowalający poziom, to faktyczny wygląd budynków i struktur nie zawsze będzie wierny oryginałowi. Niekiedy zdarza się, że piękny zabytkowy gmach zostaje zastąpiony przez zwykły blok mieszkalny, jednak w skali ogromu wykreowanego świata, można z rozbawieniem przymknąć na to oko. To, co niewątpliwie zasługuje na uznanie, to elementy naturalne, które same z siebie robią wrażenie. Lot nad lasami, czy strzelistymi szczytami gór potrafiłby zadowolić nawet najbardziej wymagającego gracza.

Rozgrywka

Microsoft Flight Simulator oferuje graczowi interesujący mechanizm pilotowania samolotu, czego dodatkowo ekscytującym czynnikiem niewątpliwie jest możliwość eksplorowania kompleksowo odwzorowanego świata. W trakcie rozgrywki, gracz dysponuje wszelkimi możliwościami przybliżonymi wcześniej, łącznie z wykorzystaniem dziesiątków modeli samolotów. Symulator zapewnia wygodny sposób pilotowania swych maszyn, z czego każda wyposażona jest w unikalne cechy konstrukcyjne, co przekłada się na sposoby ich prowadzenia. Gracz ma możliwość rozpoczęcia swego lotu w dowolnej części globu, zarówno w powietrzu, jak i na lotnisku. Do niego też należy wybór między innymi zadowalających go warunków atmosferycznych, czy ustawień aerodynamiki. Dzięki temu można skupić się na tym, co dla odbiorcy gry będzie najważniejsze - lot, maszyny, bądź dopracowany krajobraz.

Wymagania systemowe

Tegoroczna odsłona serii, ze względu na większe od poprzedniczek osiągnięcia wizualne, wyróżnia się też nowym zestawem wymagań systemowych. Te jednak, dla współczesnych komputerów nie powinny być bardzo wymagające. Minimalne wymagania systemowe gry prezentują się następująco: - 64 bitowy procesor i system operacyjny - Windows 10 - Procesor Intel i5-4460, bądź AMD Ryzen 3 1200 - 8 GB Pamięci RAM - Karta graficzna NVIDIA GTX 770, bądź AMD Radeon RX 570 - DirectX 11 - 150 GB dostępnej przestrzeni

Jednak dla osiągnięcia optymalnych wrażeń z rozgrywki, producent sugeruje ponadto następujący sprzęt: - Procesor Intel i5-8400 lub AMD Ryzen 5 1500X - 16 GB Pamięci RAM - Karta graficzna NVIDIA GTX 970 lub AMD Radeon RX 590

Podsumowanie

Chcąc w kilku zdaniach streścić ogólną charakterystykę gry, warto wspomnieć o tym, iż Microsoft Flight Simulator, jako symulator lotu samolotem, doskonale spełnia swoją funkcję. Rozgrywka łączy w sobie możliwość korzystania z dopracowanych modeli samolotów, będących gratką dla pasjonatów, jak i pole do eksplorowania realnie odwzorowanego świata. Gra oferuje wiele realistycznych maszyn do pilotowania, a także mnóstwo miejsc do odwiedzenia. Wszystkie te czynniki sprawiają, że gra jest interesującą pozycją do wypróbowania, w której każdy gracz znajdzie coś dla siebie.


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *